Aktualizacja 6.12.2021 r.

_______________________________

Koronawirus - bezpieczeństwo w szkole

NAUCZANIE MIESZANE

Od soboty 20 listopada do odwołania nasza szkoła przechodzi na tzw. nauczanie mieszane. To oznacza, że w jednym tygodniu będziemy uczyć online - przez skype, w następnym w szkole, czyli w tzw. trybie stacjonarnym.

Decyzję podjęliśmy z następujących przyczyn: Po pierwsze, jak Państwo na pewno wiecie, w ostatnich tygodniach bardzo wzrosła liczba zachorowań w Czechach, w tym w Pradze. Po drugie wielu rodziców zgłosiło do nas swoje zaniepokojenie sytuacją oraz prośbę o przejście na nauczanie online. Coraz więcej uczniów nie może przyjść na lekcje z powodu kwarantanny, lub pozytywnego testu, inni w związku z podwyższonym ryzykiem zakażenia, na wszelki wypadek również zostają w domu. Co będzie dalej, zobaczymy. Wszystko zależy od rozwoju pandemii w Czechach, zwłaszcza w Pradze. Będziemy Państwa informować na bieżąco. Bardzo nam przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję. Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze. Życzymy wszystkim zdrowia.

Zarządzenie w sprawie wprowadzenia nauczania mieszanego, zasady organizaji pracy szkoły oraz zasady bezpieczeństwa znajdują się poniżej:

Wytyczne sanitarne

Wszystkie osoby (dzieci i dorośli) wchodzące do szkoły muszą mieć zakryte usta i nos.

W klasach będą mogły zdjąć maseczki jedynie dzieci, które przyniosą oświadczenie rodziców dotyczące zabezpieczenia dziecka przed Covidem-19 i zaznaczą jeden z punktów:

a) dziecko jest zaszczepione,

b) ma negatywny wynik testu,

c) w ciągu ostatnich 180 dni przebyło covid -19.

Druk takiego oświadczenia można pobrać poniżej, lub pobrać w szkole od wychowawcy.

Zasady bezpieczeństwa w szkole podczas pandemii:

W czasie, kiedy szkoła jest otwarta w czasie pandemii, musimy przestrzegać wszystkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Pod linkiem poniżej znajdują się szczegóły: